کد خبر: ۳۲۷۵
۱۵:۲ - ۱۳۹۴/۱۰/۱۴

اوقاف باید دست موقوفه خواران را کوتاه کند
آیت‌الله رودباری

اوقاف باید دست موقوفه خواران را کوتاه کند

آیت‌الله رودباری گفت: اوقاف باید دست موقوفه خواران را که در هر طبقه از جامعه باشند از موقوفات کوتاه کند و در این راه ما روحانیون نیز وظیفه داریم تا در این خصوص برای مردم روشنگری نماییم

به گزارش پایگاه خبری مارلیک نیوز به نقل از ایسنا، آیت‌الله رودباری،استاد برجسته اخلاق در دیدار با مدیرکل و کارشناسان اوقاف گیلان، ضمن تشکر از ارائه گزارش عملکرد یکساله مدیرکل این نهاد، اظهار کرد: به راستی کارهای انجام شده در مجموعه اوقاف گیلان راضی کننده و مایه مباحات است .

وی افزود انسان بقاء را دوست دارد و همواره به دنبال این است که بعد از مرگ خود همواره یاد و نام او زنده باقی بماند و اسلام راه حل این موضوع را سنت حسنه وقف اعلام کرده است که این سنت در استان ما نیز جاری است .

آیت‌الله رودباری گفت:خدا را شاکرم که این سنت حسنه در استان ترویج پیدا کرده و به نیت واقف به درستی عمل می‌گردد که البته اوقاف باید دست موقوفه خواران را که در هر طبقه از جامعه باشند از موقوفات کوتاه کند و در این راه ما روحانیون نیز وظیفه داریم تا در این خصوص برای مردم روشنگری نماییم .

وی ادامه داد:بنده خدا را شاکرم که در راس امور اوقاف کشور فرد اصلحی حجت‌الاسلام محمدی و مدیرکل پرتلاش و مبتکری نیز در استان که حجت‌الاسلام عادلی می‌باشد و این مایه مباهات و افتخار است .

این استاد برجسته حوزه و دانشگاه بیان کرد:با تلاش‌های صورت گرفته توسط حجت‌الاسلام عادلی و کلیه همکاران ایشان در استان،انشالله روزی فرا برسد که آمار وقف که امروز هم به رشد خوبی رسیده است بازهم روز به روز در استان بالاتر رود و از کلیه حقوق موقوفات و بقاع متبرکه صیانت و نگهبانی گردد و دست موقوفه خواران از این اموال قطع گردد.ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید