کد خبر: ۳۴۰۵
۱۰:۲۵ - ۱۳۹۵/۱/۸

شهر زیتونی مورد توجه مسافران و گردشگران نوروزی است
مسئول نمایندگی میراث فرهنگی رودبار

شهر زیتونی مورد توجه مسافران و گردشگران نوروزی است

مسئول نمایندگی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری رودبار از اسکان مسافران نوروزی این شهرستان در ۶۲ کلاس درس خبر داد و گفت: رودبار به عنوان دروازه ورود به گیلان مورد توجه مسافران و گردشگران نوروزی است

به گزارش پایگاه خبری مارلیک نیوز، حسن کاظمی صبح امروز در جریان بازدید از اقامتگاه‌های نوروزی این شهرستان استقبال مهمانان از رودبار را زیاد دانست.

وی با بیان اینکه رودبار دارای جاذبه‌های طبیعی زیادی است، تصریح کرد: رودبار به عنوان دروازه ورود به گیلان مورد توجه مسافران و گردشگران نوروزی است.

مسئول نمایندگی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری رودبار از اسکان مسافران نوروزی این شهرستان در ۶۲ کلاس درس با همکاری آموزش و پرورش خبر داد و گفت: رودبار به عنوان شهر باغ‌های زیتون گیلان ظرفیت پذیرش یک‌هزار و ۲۵۰ نفرشب را دارد.

وی اجرای برنامه‌های فرهنگی و متنوع را در جذب گردشگران رودبار تاثیرگذار دانست و گفت: برنامه‌ریزی‌های لازم در راستای استقبال از مهمانان نوروزی در دستور کار قرار گرفته که برپایی غرفه صنایع‌دستی از جمله آن است.

کاظمی حصیربافی، ماکت‌سازی و عرضه هنرهای چوبی را از جمله صنایع‌دستی رودبار عنوان کرد و یادآور شد: برای نوروز جاری هفت غرفه صنایع‌دستی دایر شده است.

وی پخت کلوچه و نان محلی و غذاهای محلی رودبار در غرفه‌های مذکور را از دیگر برنامه‌های میراث فرهنگی در نوروز جاری ذکر کرد.

رودبار جنوبی‌ترین، وسیع‌ترین و متنوع‌ترین شهرستان گیلان بوده که به دلیل برخورداری از باغ‌های زیتون شهرت زیادی در کشور و دنیا دارد.ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید