کد خبر: ۴۵۸۰
۱۵:۲۳ - ۱۳۹۵/۳/۱۲

ثبت رکورد حفاری تونل در آزادراه منجیل – رودبار

ثبت رکورد حفاری تونل در آزادراه منجیل – رودبار

مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه گفت: از مجموع دو دستگاه پل دره‌ای واقع در این قطعه از آزادراه منجیل-رودبار، عملیات اجرایی یک دستگاه پل اتمام یافته و یکی دیگر از پل‌ها تا پایان ماه آینده تکمیل می‌شود

به گزارش پایگاه خبری مارلیک نیوز به نقل از منجیل نیوز، معاون وزیر راه و شهرسازی از اتمام ساخت تونل های قطعه یک آزادراه منجیل-رودبار خبر داد و گفت: حفاری پنج دستگاه تونل به طول ۲۹۳۳ متر در این قطعه با شرایط توپوگرافی خاص مناطق شمالی کشور در کمتر از یک سال رکوردی بی نظیر در ساخت پروژه های عمرانی کشور به حساب می آید.


  علی نورزاد با اشاره به حفاری پنج تونل به طول ۲۹۳۳ متر در قطعه یک آزادراه منجیل – رودبار و ثبت رکورد جدید در حفاری تونل کشور اظهار داشت: سه دستگاه تونل در این قطعه به طول ۱۵۸۰ متر در مسیر رفت واقع شده است که روزهای پایانی سال گذشته زیر عبور قرار گرفت. همچنین ۱۳۵۳ متر تونل باقی‌مانده در باند برگشت این آزادراه قرار دارد که حفاری آنها امروز به پایان رسید.


وی افزود: وجود ۴ دستگاه پل بزرگ به طول ۵۳۵ متر از دیگر ابنیه فنی این مسیر سه هزار و ۲۰۰ متری است که نشان از صعوبت عملیات راه‌سازی در این آزادراه دارد. مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه گفت: از مجموع دو دستگاه پل دره‌ای واقع در این قطعه از آزادراه منجیل-رودبار، عملیات اجرایی یک دستگاه پل اتمام یافته و یکی دیگر از پل‌ها تا پایان ماه آینده تکمیل می‌شود.


معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه «برای ساخت تونل‌ها و پل‌های این بخش از آزادراه ۹۰۰ میلیارد ریال هزینه شده است.» خاطرنشان کرد: اعتبار سال ۹۵ این پروژه ۶۰۰ میلیارد ریال است و درصورت تخصیص به موقع شاهد بهره‌برداری کامل از قطعه یک آن خواهیم بود.
نورزاد یادآور شد: ۱۲۵ کیلومتر از آزادراه قزوین – رشت شامل ۳۲ کیلومتر حدفاصل امام‌زاده هاشم تا شمال رودبار و ۹۳ کیلومتر از جنوب منجیل تا قزوین در دست بهره‌برداری و عملیات اجرایی ۱۱ کیلومتر آن حدفاصل منجیل – رودبار در حال انجام است.


مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه خاطرنشان کرد: عملیات اجرایی بخش اول این ۱۱ کیلومتر به طول ۳٫۲ کیلومتر در حال انجام است تا احداث بخش دوم آن به منظور بهره‌برداری از این قسمت می‌توان با احداث دو دستگاه شیب‌راهه به طول ۲۰۵ متر و دو دستگاه پل بر روی رودخانه سفید رود، آزادراه را به جاده موجود متصل کرد.
 ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید