کد خبر: ۶۸۱۳
۸:۳۸ - ۱۳۹۵/۵/۱۲

حال طبیعت مازندران خوب نیست
مشاور استاندار مازندران در امور سازمان های مردم نهاد

حال طبیعت مازندران خوب نیست

مشاور استاندار مازندران گفت: در حال حاضر حال طبیعت اصلا خوب نیست زیرا به شدت از کودها و سموم شیمیایی استفاده می شود و آب های دریا و رودخانه ها آلوده شدند که این مسئله به دلیل نداشتن احساس مسئولیت است

به گزارش پایگاه خبری مارلیک نیوز به نقل از ایسنا، علی فلاح در جلسه سازمان های مردم نهاد شهرستان بهشهر با محوریت پیشگیری و اطفای حریق که با حضور حافظان محیط زیست و منابع طبیعی، دهیاران و اعضای شورای اسلامی بهشهر، رستمکلا و خلیل شهر در سالن اجتماعات فرمانداری بهشهر برگزار شد، اظهار کرد: جنگل و طبیعت معبد پاک و بی آلایش الهی است زیرا پناهگاه مخلوقات مظلومی مانند: درختان، پرندگان، خزندگان و حیوانات است و باید از آن ها حمایت و حفاظت شود زیرا همه مخلوقات حق حیات دارند.

وی با بیان اینکه کائنات حساب و کتاب دارد و اگر به طبیعت آسیب برسانیم قطعا روزی خودمان آسیب می بینیم، خاطرنشان کرد: جنگل و طبیعت دانشگاه جامع علمی و کاربردی خداوند است و همه اختراعات و ابداعاتی که بشر انجام می دهد از طبیعت الهام می گیرد.

فلاح گفت: باید همه این سوال را از خودمان بپرسیم که چرا پاسگاه ها، دادگاه ها، زندان ها و بیمارستان ها همیشه شلوغ هستند و چه کاری می توان انجام داد تا این نهادها خلوت شوند و در راستای بهبود این وضعیت نقش همه مسئولان و مردم تاثیرگذار است.

وی افزود: در اکثر حوادث مانند آتش سوزی جنگل ها، معتاد شدن یک انسان، وقوع سرقت و تصادفات رانندگی؛ بسیاری از مردم می گویند " این موضوع به من چه ارتباطی دارد" که بابت همین جمله و نبود احساس مسئولیت، تاوان های سنگینی را در جامعه پرداخته ایم و باید این جمله از ذهن و زبان همه رخت ببندد.

مشاور استاندار مازندران در امور سازمان های مردم نهاد اظهار کرد: باید اخلاق چنان در وجود همه تجلی کند که از کنار هیچ حادثه ای بی تفاوت عبور نکنیم زیرا این کار یکی از بزرگ ترین گناهانی است که عواقب بسیاری را به دنبال دارد و بسیاری از آسیب های اجتماعی و زیست محیطی از همین منظر است که در این راستا باید به همه عناصر حیات محبت کرد و شکی وجود ندارد که این محبت تمام و کمال به خود انسان بازمی گردد.

فلاح با بیان اینکه در حال حاضر حال طبیعت اصلا خوب نیست زیرا به شدت از کودها و سموم شیمیایی استفاده می شود و آب های دریا و رودخانه ها آلوده شدند که این مسئله به دلیل نداشتن احساس مسئولیت است، عنوان کرد: یک خانم ۷۵ ساله هلندی از کشور خود به مازندران می آید و از فک خزری حمایت می کند تا نسل این حیوان منقرض نشود اما باید این عمل شایسته در میان مردم ایران نیز رواج پیدا کند.

وی تصریح کرد: کشور نروژ ۵ میلیون جمعیت دارد در حالی که ۵۰۰ NGO حمایت از کودکان در این کشور وجود دارد اما به واقع در ایران با ۸۰ میلیون جمعیت چه تعداد NGO حمایت از کودک وجود دارد؟ که قطعا باید با اطلاع رسانی و ترویج مهربانی و آداب اخلاقی این سازمان های مردم نهاد به صورت خودجوش در ایران افزایش یابد.ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید