کد خبر: ۶۹۱۱
۱۱:۵۴ - ۱۳۹۵/۶/۲

اجرای ۶۵ پروژه در قائمشهر؛ یک متر از مزارع دچار کم آبی نشده است

اجرای ۶۵ پروژه در قائمشهر؛ یک متر از مزارع دچار کم آبی نشده است

فرماندار قائم‌شهر از افتتاح و کلنگ زنی ۶۵ پروژه در این شهرستان خبر داد. فرماندار قائم‌شهر همچنین از کلنگ زنی مرکز بیماری‌های خاص در این شهرستان، خبر داد و گفت: این مجتمع پزشکی و درمانی برای بیماران خاص است

به گزارش پایگاه خبری مارلیک نیوز به نقل از مهر، مهدی محمدی عصر دوشنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه، ضمن تبریک فرارسیدن هفته دولت، اظهار داشت: در طی این هفته، ۶۱ طرح، با هزینه ۲۰ میلیاردو ۴۰۰ هزار تومان افتتاح و ۴ پروژه با بودجه ۱۱ میلیاردو ۱۵۰ میلیون تومان کلنگ زنی خواهد شد.

وی اقدامات انجام‌شده در یک‌ساله گذشته را برشمرد و عنوان کرد: در حوزه سلامت، کلینیک تخصصی و فوق تخصصی با ۵ میلیارد تومان اعتبار در زمینی به وسعت ۲ هزارو ۴۰۰ متر اهدایی توسط یکی از خیرین قائم‌شهری که خود پدر نورولوژی دنیاست، آغازشده است.

فرماندار قائم‌شهر همچنین از کلنگ زنی مرکز بیماری‌های خاص در این شهرستان، خبر داد و گفت: این مجتمع پزشکی و درمانی برای بیماران خاص است که توسط یکی از خیرین شهرستان با سرمایه ۱۰ میلیارد تومانی ساخته خواهد شد و اختصاص یک طبقه از آن به بخش دیالیز کودکان برای اولین بار در استان مازندران حائز اهمیت است.

محمدی در خصوص وضعیت نساجی، تصریح کرد: کارخانه نساجی شماره یک برابر اصل ۴۴ قانون اساسی به بخش خصوصی واگذارشده و به مزایده گذاشته‌شده که همه تلاش مسئولان شهرستانی ازجمله امام‌جمعه و دو نماینده مجلس براین است که با رایزنی با تهران، این کارخانه به صاحبان اصلی خود بازگردد.

وی افزود: کارخانه نساجی شماره سه یا نساجی مازندران با حضور مدیرعامل جدید، روی خط تولید است و در حال حاضر باراندمان بالا در حال فعالیت است.

فرماندار قائم‌شهر بابت نبود سینما در این شهرستان از جوانان و مردم عذرخواهی کرد و گفت: در حال حاضر در مجتمع حر از سوی اداره ارشاد و فرهنگ اسلامی فضای کوچکی برای اکران فیلم از طریق سینمای دیجیتال فراهم‌شده است که شهروندان می‌توانند از آن استفاده کنند.

مقام عالی دولت در قائم‌شهر، در خصوص استفاده از سد البرز گفت: بخش اعظمی از این سد برای آبیاری اراضی زراعی شهرستان مصرف می‌شود و می‌توان گفت ۲ هزارو ۵۰۰ هکتار از اراضی ما را مشروب می‌کند.

وی با شاره به خشک‌سالی در سال گذشته، گفت: در سال گذشته و با تمهیدات اندیشه شده و کنترل ۶۰۰ حلقه چاه غیرمجاز به‌جرئت می‌توانیم بگوییم حتی یک متر از زمین‌های شالیزاری ما دچار بی‌آبی نشده است.

محمدی با تأکید بر ده گردشی و مقابله با ساخت‌وسازهای غیرمجاز عنوان کرد: در این راستا در سال گذشته، ۱۷۰ مورد قلع‌وقمع بنا انجام گرفت.

فرماندار قائم‌شهر با تأکید بر اقدامات خوب حوزه آموزش‌وپرورش شهرستان، تصریح کرد: در این حوزه از همه توانمندی‌هایمان استفاده کرده و با فراهم کردن امکانات بسیار عالی در روستاها و هوشمند کردن مدارس روستایی از ثبت‌نام ۵ هزار دانش‌آموز روستایی در مدارس شهر، جلوگیری شد.

وی در ادامه این نشست بابیان اینکه سیاه نمایی خدمات دولت کار قشنگی نیست، گفت: درست است که صد در صد شعارهای انتخاباتی رئیس‌جمهور تحقق‌نیافته است، اما چراهای شنیده‌شده از داخل کشور بیشتر از خارج آن است.

محمدی افزود: در سالهای اخیر مشکلات فروش نفت و تحریم‌های اعمال‌شده علیه ایران اداره کشور را برای دولت بسیار سخت کرده است اما دولت خدمات بسیار زیادی را انجام داده که برکسی پوشیده نیست.

وی با اشاره به اینکه حاکمیت، عقلانیت و اعتدال نقشه راه دولت تدبیر وامید است، تأکید کرد: دولت همه توانش را از راه اخلاص به مردم شروع کرد و همه مشکلات را در طی این سه سال به جان خرید و با جسوری و درایت رئیس‌جمهور و هدایت و حمایت رهبری عزیز انقلاب، به‌پیش برد.

فرماندار قائم‌شهربه مسئله برجام اشاره کرد و گفت: درست است که برجام برد برد نبود اما هرآن چه را که ما سود نکردیم طرف مقابل هم نکرد اما برجام، آزمون بزرگی بود که ملت ایران از دشمنان گرفت و دشمنان هم در آن نمره قبولی نگرفتند.

وی در پایان از همه کسانیکه می‌خواهند در انتخابات شرکت کنند خواست اخلاق انتخاباتی را رعایت کنند و با نادیده گرفتن خدمات دولت، موجبات یأس و ناامیدی مردم را فراهم نکنند.ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید