کد خبر: ۸۰۷۳
۱۲:۴۹ - ۱۳۹۵/۷/۶

ایران، آشغال دانی شده. نابودی دریاچه مازندران و ... بعد از ارومیه در پیش است؟

ایران، آشغال دانی شده. نابودی دریاچه مازندران و ... بعد از ارومیه در پیش است؟

بازرسان بهداشت ما، مانند پلیس‌های راهنمایی و رانندگی ما حضور دارند. اگر شما از پارک کردن‌های دوبله و سه ردیفه و خلاف های مکرر که هر روز میبینید راضی هستید، از بازرسان بهداشت هم باید راضی باشید

به گزارش پایگاه خبری مارلیک نیوز و به نقل از سرمدنیوز، ایران آشغال دانی شده است و بدتر خواهد شد. ما در هوای سم دار وآشغال، زمین مملو از آشغال، دریاچه سمی و آب آشغال دار، ماهی سفید سمی، رودخانه سمی، قزل آلای سمی، چند میلیون هواکش توالت و فاضلاب، چند میلیون دودکش شوفاژ، ریز گرد باتلاق گاوخونی و دریاچه ارومیه و بسیاری دیگر و ... زندگی که نه، مردگی میکنیم. دفن زباله یکی از مشکلات عمده شهرداران ایران است. این مشکل در شمال کشور که خاک حاصلخیز را تبدیل به زباله دان میکنند و شیب زمین به سمت دریاچه مازندران است، صد چندان شده است. ماهی های نزدیک ساحل سمی هستند و تورهای صید ماهی را نزدیک ساحل مشاهده میکنید! همین ماهی ها را در بازارهای ماهی میخریم.

رودخانه سفید رود و زاینده رود و اکثر رودخانه های ما به دلیل زندگی کشاورزان در بالای رودخانه، جذب کننده فاضلاب توالت و چاه منزل و فاضلاب سطحی شده است.  باتلاق گاوخونی تولید ریز گرد سمی میکند. زمین های گیلان به دلیل استفاده از سم و کودهای شیمیایی و مانند آنها مسموم است و محصولات کشاورزی حاوی سموم بسیاری است که بیش از استاندارد است.

محصولات زراعی و دامی، حاوی مواد و ترکیباتی شده که از همین زمینهای سمی تولید شده و به خورد آنها داده ایم و اکنون خود میخوریم. سوسیس و کالباس ما را تولید کنندگانشان هم نمی خورند اما قشر محروم که چاره ای ندارند.

بازرسان بهداشت ما، مانند پلیس‌های راهنمایی و رانندگی ما حضور دارند. اگر شما از پارک کردن های دوبله و سه ردیفه و خلاف های مکرر که هر روز میبینید راضی هستید، از بازرسان بهداشت هم باید راضی باشید. اما عدم رعایت بهداشت مردم تهدید بیشتری نسبت به عدم رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی دارد.سرطان ناشی از آلودگی هوا و مواد نگهدارنده و رنگهای خوراکی غیر مجاز و حتی مجاز و مانند اینها بیداد میکند و روز بروز بیشتر خواهد شد.

از این دولت های به اصطلاح اصلاح طلب و اصول گرا و پایداری و .... کاری بر نمی آید. مردم باید خودشان اقدام کنند و نهادهای پیگیر حقوق اجتماعی خود راه اندازی و مطالبه گری اجتماعی را سر لوحه کارهای خود قرار دهند. هر جا که مشکل و عدم رعایت قانون میبینیم باید پیگیر شویم تا درست شود. بیاییم نهادهای مردمی کوچک تشکیل دهیم. در قران کریم داریم که برای خدا قیام کنید حتی اگر گروه‌تان دو نفر باشد و اگر دو نفر نشدید، یک نفری اقدام کنید.

امر به معروف و نهی از منکر فقط برای شهروندان عادی نیست، برای دولت مردان، شهرداری ها، وزارت خانه ها و همه است. حسابرسی دولت نیز بر عهده شهروندان است و باید پیگیر حقوق خود باشند.

به عنوان مثال ساکنان رودخانه سپید رود که در مسیر قزوین رشت مشاهده میشود، میتوانند هر ۴ ماه یکبار آب رودخانه را آزمایش و نتایج را منتشر کنند و برای تمام مقامات بفرستند و دایم پیگیر باشند تا تکلیف فاضلاب های واریزی به رودخانه مشخص شود. باید نهادهای مردمی برای حقوق خودشان تلاش کنند و بجای انتقادهای خانوادگی و شفاهی، اقدام عملی نمایند. همین طور برای رودخانه زاینده رود تا باتلاق گاوخونی و حوالی باتلاق به شعاق ده ها هزار متر.نظرات بینندگان
» ناشناس | ساعت ۱۳:۴۲ - ۱۳۹۵/۷/۱۰
1
0
پاسخ
محله ما ماههاست که فشار آب لوله کشی آن کم است زمانی هم میرسد که روزی ۲ ساعت آب داریم. مدت طولانی است لوله اصلی اداره آب در کوچه ما شکسته است تماس میگیریم با اداره آب میگویند ما سرمان شلوغ است وقت نداریم. واقعا با بودن رودخانه سپیدرود باید این باشد شرایط زندگی ما بد نیست شما نشریه محترم مقداری از این آب را برای آزمایش بدهید ببینید مردم چه ابی با چه کیفیتی را میخورند. حتما پیگری کنید.
» ناشناس | ساعت ۱۹:۲ - ۱۳۹۵/۷/۱۰
0
0
پاسخ
تو محل ما آب شرب را با بیل داخلش کلر میریزن تا آب سالمی تحویل بدن باعث افتخار ماست این وضعیت کلاهمان را بیشتر و بالاتر ببریم
ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید