کد خبر: ۸۷۵۷
۲۲:۳۶ - ۱۳۹۵/۱۲/۷

کارگروه نخبه‌پروری و استعدادیابی جوانان در ساری فعال شد

کارگروه نخبه‌پروری و استعدادیابی جوانان در ساری فعال شد

معاون فرهنگی و اجتماعی شهردار ساری با تاکید بر افزایش فعالیت‌های فرهنگی و هنری در مرکز استان گفت: کارگروه نخبه‌پروری و استعدادیابی جوانان در ساری فعال شد

به گزارش پایگاه خبری مارلیک نیوز به نقل از تسنیم، محمد محبوب در حاشیه برگزاری جشنواره نشاط علمی ویژه سراهای تداوم شهرستان ساری اظهار داشت: برپای جشنواره علمی نشاط برای نخستین بار در استان از سوی معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری ساری و با مشارکت سراهای تداوم برای ایجاد انگیزه و نشاط در ساری صورت گرفته است.

وی افزود: معاونت فرهنگی و اجتماعی شهرداری ساری در راستای سیاست‌های شهردار و شورای اسلامی شهر ساری، جهت پایه‌ریزی مباحث فرهنگی، اجتماعی و ورزشی و توسعه زیرساخت‌های لازم در سطح شهر ایجاد شده است.

محبوب بیان کرد: این معاونت در حوزه‌های مختلف فعالیت می‌کند چرا که شهر توسعه یافته نیازمند تربیت نسلی بوده که شاخص‌های توسعه یافتگی شهر را ادامه دهد و این شاخص‌ها نیازمند این است که انگیزه‌های کودکان و نوجوانان را ارتقا دهیم.

وی افزود: کارگروه‌های مختلف در حوزه‌های فرهنگی و اجتماعی در شهر ساری  فعال تا اقدام به نخبه پروری جوانان ساروی کند.

معاون شهردار ساری تاکید کرد: یکی از این کارگروه‌های فعال کارگروه علمی و تخصصی بوده که از اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها، دانش آموزان و نخبگان علمی و دانشجویان تشکیل شده که رشته معماری، الکترونیک، کامپیوتر در آن حضور دارند و برنامه متنوعی برای دانشجویان و دانش آموزان برنامه‌ریزی کردند.

محبوب تاکید کرد: سراهای تداوم به منظور توزیع عادلانه فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی در سطح شهر ایجاد که کارگاه‌های آموزشی در این سراها ایجاد و در این کارگاه‌ها برای ارتقا خلاقیت دانش آموزان مباحث آموزشی فراهم و جامعه هدف را در مباحث فرهنگی تقویت خواهیم کرد.

وی افزود: در این کارگاه‌های آموزشی در سه مبحث بازی‌های فکری، دومینو و رباتیک فعالیت‌های شده که ماحصل این کارگروه در سطح سرای تداوم برگزاری جشنواره نشاط علمی با حضور قریب به ۳۵۰ تن از دانش آموزان در سنین مختلف  شهر ساری بوده که در سالن آذربایجانی‌های ساری برگزار شده است.

معاون فرهنگی و اجتماعی شهردار ساری گفت: ماحصل این جشنواره به این ختم می‌شود تا بتوانیم مباحث علمی را در قالب جشنواره در سطح شهرستان و استان توسعه و در ارتقا خلاقیت و نشاط جوانان در راه ساختن ساری آباد موفق باشیم.ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید