کد خبر: ۸۸۹۱
۲۱:۲۱ - ۱۳۹۶/۱/۳۰

برنامه های سپاه کربلای مازندران در هفته سلامت اعلام شد

برنامه های سپاه کربلای مازندران در هفته سلامت اعلام شد

معاون بهداشت و درمان سپاه کربلا مازندران برنامه های سپاه کربلای مازندران در هفته سلامت را اعلام کرد

به گزارش پایگاه خبری مارلیک نیوز به نقل از ایسنا، حسینعلی نیرین،در نشست خبری هفته سلامت که در درمانگاه ولیعصر(عج) ساری برگزار شد، اظهار کرد: هفته جهانی بهداشت و سلامت از ۱۸ تا ۲۴ فروردین نامگذاری شده و به جهت تقارن با ایام نوروز و تعطیلات رسمی زمان آن  در ایران  از یکم تا هفتم اردیبهشت ماه مقرر شده است.

وی با اشاره به اینکه هفته جهانی سلامت امسال با شعار "افسردگی، بیائید با هم صحبت کنیم" برگزار شد؛ در راستای نهضت احیای پیشگیری در حوزه سلامت از افتتاح  کلینیک های دیابت و بیماری پستان در زنان به زودی در مجتمع درمانی ولیعصر(عج) ساری خبر داد و گفت: همچنین هفته سلامت بهانه ای است که خدمات ارائه شده به مردم در حوزه بهداشت و درمان به خوبی برای جامعه بازگو و اهمیت این مقوله در میان جامعه ارتقا یابد.

نیرین با اشاره به اهمیت حفظ سلامت در نیروهای مسلح، گفت: سلامت و امنیت دو مقوله مکمل و جدایی ناپذیر است که در کنار هم تقویت می شود.

وی افزود: در طول سال، سلامت نظامیان برای سپاه کربلا از اهمیت بالایی برخوردار است و همواره برای سلامت نیروهای تحت الامر سپاه برنامه های درمانی در دستور این معاونت قرار دارد.

وی با بیان اینکه نیروهای تحت الامر سپاه پرونده پایش سلامت دارند، افزود: سربازان نیز چکاپ روانشناختی می شوند.

معاون بهداشت و درمان سپاه کربلا مازندران با اشاره به روزشمار بزرگداشت هفته سلامت گفت: جمعه اول اردیبهشت روز سپاه حفاظت از محیط زیست در رعایت بهداشت محیط، هوای پاک، زمین پاک ( گرامیداشت روز زمین پاک)، شنبه دوم اردیبهشت روز فرماندهان، بهداشت و سلامت و افزایش آمادگی دفاعی(گرامیداشت روز تاسیس سپاه پاسداران) یکشنبه سوم اردیبهشت روز سلامت سربازان با رویکرد کاهش اختلالات روانی و بهداشت روان اختصاص یافته است.

نیرین با بیان اینکه هرساله به مناسبت هفته سلامت برنامه هایی از سوی ستادکل نیروهای مسلح، تدوین و با بومی سازی در استان ها برگزار می شود، اظهار کرد: مسئول بهداشت و سلامت هر رده در نیروهای مسلح، فرمانده یگان است و با القای مسائل آموزشی در ‌پیرامون حوزه سلامت به  فرمانده مشکل سلامت نیروها نیز مرتفع خواهد شد.

معاون بهداشت و درمان سپاه کربلا مازندران با اشاره به اینکه در شش ماهه دوم سال سپاه یک اکیپ بهداشتی را به نواحی ۲۱ گانه اعزام می کند، بیان کرد: طرح پایش سلامت در این معاونت دردست اقدام است.

وی به برگزاری دوره های آموزشی مهارت های زندگی و آموزش پیش از ازدواج با همکاری بهزیستی استان اشاره کرد و افزود: این دوره های آموزشی سالانه دوبار به همراه اعطای گواهینامه پایان دوره با حضور سربازان برگزار می شود.

این مسئول همچنین درباره بحث  سلامت خانواده های نیروهای تحت الامر و سربازان مورد توجه معاونت بهداشت و درمان سپاه کربلا مازندران، افزود: با همکاری مرکز فرهنگی خانواده سپاه کربلا استان در طول سال همایش هایی با هدف آموزش مهارت های زندگی و ارائه خدمات مشاوره ویژه خانواده های پرسنل سپاه استان برگزار می شود.

معاون بهداشت و درمان سپاه کربلا مازندران از برگزاری همایش پیاده روی خانوادگی به همراه مسابقه طناب کشی، دارت و دوچرخه سواری در هفته سلامت خبر داد و گفت: در این هفته چادرهای سلامت،  برای سنجش کامل بهداشت روان و مشاوره های تغذیه ای و اندازی گیری قد، وزن، فشارخون و قند خون و سنجش سلامت روان در سطح استان برپا خواهدشد.

وی از برگزاری همایش بزرگ سرباز با سخنرانی حجت‌الاسلام یدالله غلامی، مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه کربلای مازندران در استان خبرداد و گفت: این همایش با موضوع مهارت های زندگی با محوریت الگوی ایرانی اسلامی برگزار خواهد شد.

نیرین با بیان اینکه مجتمع درمانی ولیعصر (عج) در ساری و هشت درمانگاه  دیگر وابسته به سپاه کربلا در اغلب شهرهای استان فعال هستند و در بخش های مختلف پزشکی به نیروهای مسلح و مردم خدمات درمانی و بهداشتی ارائه می دهند، یادآور شد: سال ۹۵ درمانگاه ولیعصر (عج) ساری ۶۰۸ هزار و ۱۱۲ مراجعه کننده داشت.

معاون بهداشت و درمان سپاه کربلا مازندران میزان مراجعه مردم به ۹ درمانگاه تحت پوشش سپاه در سطح استان  را بالغ بر ۲میلیون و ۵۰۰ هزار نفر دانست که نسبت به زمان مشابه در سنوات گذشته با رشد همراه بوده است و این‌ مهم را نشان از کیفیت خدمات ارائه شده و تعرفه مناسب در درمانگاه ها عنوان کرد.

نیرین با اشاره به تعامل معاونت بهداشت و درمان سپاه کربلا مازندران با دانشگاه های علوم پزشکی مازندران و بابل، هلال احمر، بهزیستی، تامین اجتماعی و اورژانس ۱۱۵، اظهار کرد: هر ساله از سوی معاونت بهداشت و درمان سپاه کربلا استان به زائران مازندرانی که راهی مناطق عملیاتی جنوب  و مراسم ارتحال حضرت امام خمینی(ره) می شوند، خدمات بهداشتی و درمانی  ارائه می کند.ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید