کد خبر: ۸۹۴۱
۲۲:۴۹ - ۱۳۹۶/۲/۱۱

۱۲ هزار دانش آموز آملی در مدارس غیردولتی تحصیل می کنند

۱۲ هزار دانش آموز آملی در مدارس غیردولتی تحصیل می کنند

مدیر آموزش و پرورش آمل گفت: ۱۲ هزار دانش از مجموع ۶۲ هزار نفر در مدارس غیردولتی تحصیل می کنند

به گزارش پایگاه خبری مارلیک نیوز به نقل از مهر، عباس مرزبند عصر دوشنبه در نشست مطبوعاتی با اصحاب رسانه آمل به مناسبت هفته معلم با تبریک اعیاد شعبانیه و گرامیداشت روز پاسدار و هفته معلم اظهار داشت: در شبکه‌های اجتماعی موضوعاتی مطرح می‌شود که بی اساس بوده و انتظار ما این است که در حوزه تعلیم و تربیت و اخبار آموزش و پرورش، با هماهنگی این اداره اطلاع رسانی شود.

مدیر آموزش و پرورش آمل با اشاره به برگزاری مراسم از تجلیل از مقام معلم گفت: از ۷۵ معلم نمونه شهرستان تجلیل می‌شود که ۳ معلم به عنوان نمونه استانی برگزیده شدند.

مدیر آموزش و پرورش آمل با بیان اینکه این اداره چهار هزار ۶۱۴ شاغل فرهنگی دارد، افزود: چهار هزار و ۴۰۰ بازنشسته فرهنگی در شهرستان داریم.

وی با اشاره به تعداد مدارس در آمل اظهار کرد: ۴۹۰ مدرسه با بیشتر از دو هزار و ۶۳۳ کلاس درس در این شهرستان داریم که ۶۲ هزار و ۲۳۰ دانش آموز در این مدارس مشغول به آموزش تعلیم و تربیت هستند که ۲۰ درصد از این تعداد حدود ۱۲ هزار دانش آموز در مدارس غیر دولتی درس می‌خوانند.

مرزبند با بیان اینکه پارسال توفیقات خوبی در کنکور سراسری داشتیم که ۱۵۷ دانش آموز زیر رتبه سه هزار کنکور را کسب کردند، افزود: ۴۳ دانش آموز در رشته‌های مرتبط با پزشکی مشغول به تحصیل هستند.

وی با اشاره به اینکه ۲۰ هزار دانش آموز به مسابقات فرهنگی و قرآنی شرکت کردند که دو هزار نفر رتبه آوردند، ادامه داد: در رشته‌های ورزشی تیم والیبال مدرسه طالب آملی به مسابقات کشوری راه یافت.

مدیر آموزش و پرورش آمل با بیان اینکه بیشتر از هزار دانش آموز به راهیان نور اعزام شدند، افزود: بیشتر از هزار دانش آموز در سال جاری در مراسم اعتکاف حضور داشتند.

وی ادامه داد: پنج رشته تحصیلی جدید به رشته‌های هنرستان از جمله آتش نشانی، موسیقی، بورس، طلا و جواهرسازی، گیاهان دارویی اضافه خواهند شد.ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید