کد خبر: ۸۹۴۴
۲۲:۶ - ۱۳۹۶/۲/۱۶

جهت گیری های آموزشی به سمت کارآفرینی است
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری

جهت گیری های آموزشی به سمت کارآفرینی است

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، وزیر علوم گفت: خوشبختانه جهت‌گیری‌های آموزشی ما به سمت کارآفرینی است و بین دانشگاه، مراکز رشد و پارک علم‌وفناوری‌ها ارتباط وجود دارد

به گزارش پایگاه خبری مارلیک نیوز به نقل از مهر، محمد فرهادی عصر شنبه در حاشیه مراسم افتتاحیه ساختمان شماره دو پارک علم و فناوری مازندران در ساری در گفتگو با خبرنگاران بابیان اینکه در پارک، شرکت‌های دانش‌بنیان مستقر و در حال فعالیت هستند، افزود: دانشجویان در اینجا، بر روی پایان‌نامه‌های خود که درزمینهٔ تولید و بهینه کردن محصولات است، کار می‌کنند.

گفت: در این پارک، دو محصول جدید، یکی داروی گیاهی پایین آورنده قند خون کشت و با مجوز وزارت بهداشت تولیدو انواع سموم گیاهی نیز تولید می‌شود.

وزیر علوم بابیان اینکه این پارک عمدتاً در حوزه کشاورزی و منابع طبیعی کار می‌کند، آن را محل خوبی برای انجام کار و پروژه‌ها در این حوزه برشمرد.

وی در رابطه با وضعیت علم و فناوری ایران در منطقه و جهان گفت: از سال ۹۳ تاکنون، ما رتبه اول رشد تولیدات علمی در منطقه راداریم و رتبه نخست رشد علمی در میان ۲۵ کشور دنیا راداریم و طبق آخرین گزارش ISI ما با سرعت رشد ۱۶.۵ درصد اول هستیم و روسیه بعد از ما با رشد ۱۴ درصد قرار دارد و رشد علمی امریکا نیز در سال ۲۰۱۶ صفر بوده است.

وی بابیان اینکه رساله‌های کاربردی دوره تحصیلات تکمیلی، روزبه‌روز بیشتر می‌شود، افزود: عمدتاً دستگاه‌های اجرایی پیشنهاد می‌دهند و سپس، پیشنهاد و پروژه نوشته و کار می‌شود و نتیجه در اختیار دستگاه مربوطه قرار می‌گیرد.

وی اعلام کرد: سامانه‌ای به نام سامانه ساعت، هفته گذشته رونمایی شد که هم دستگاه‌هایی که نیاز به کار پژوهشی دارند، در آن ثبت‌نام می‌کنند و هم پژوهشگران خود را عرضه می‌کنند و عرصه خوبی است.

وزیر علوم در رابطه با فضاهای آموزشی گفت: اکنون بیش از سه میلیون ۲۰۰ هزار مترمربع فضای آموزشی، رفاهی، آزمایشگاهی برای دانشگاه‌های دولتی داریم که حدود دو میلیون آن، در این چهار سال اخیر تکمیل‌شده که بخشی از آن، به‌ویژه بخش خوابگاهی با کمک خیرین بوده است.ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید