کد خبر: ۸۹۶۰
۲۱:۱۴ - ۱۳۹۶/۲/۱۷

ایجاد اشتغال برای ۹۰۰ نفر در شرکت های دانش بنیان مازندران

ایجاد اشتغال برای ۹۰۰ نفر در شرکت های دانش بنیان مازندران

رئیس پارک‌ علمی فناوری مازندران گفت: ۱۰۰ شرکت دانش بنیان در مازندران وجود دارد که ۹۰۰ نفر اشتغال ایجاد کرده است

به گزارش پایگاه خبری مارلیک نیوز به نقل از ایسنا، علی معتمدزادگان در آئین افتتاح ساختمان شماره ۲ پارک‌ علمی فناوری مازندران، اظهار کرد: سرمایه گذاری این مکان با ورود دو بخش خصوصی و دولتی با مشکل رو به رو شده است.

وی تصریح کرد: ۶ سال از عمر پارک علمی فناوری مازندران می گذرد و در این مدت با وجود محدودیت ها ی موجود وارد عمل شده و فعالیت خوبی داشته است‌.

رئیس پارک‌ علمی فناوری مازندران خاطرنشان کرد: مجمع خیران حامی علم و فناوری در کشور به تازگی و در ۶ ماه قبل و در وزارت علوم به ثبت رسیده است.

معتمدزادگان وجود پارک علم و فناوری را پس از فارغ‌التحصیلی برای دانش آموزان امری ضروری دانست و افزود: برای ساخت این مکان یک میلیارد ریال کمک از سوی یک خیر جانباز صورت گرفت.

وی با بیان اینکه ۱۰۰ شرکت دانش بنیان در مازندران وجود دارد که ۹۰۰ نفر اشتغال ایجاد کرده است، تصریح کرد: در بحث صادرات و اشتغال برنامه های مناسبی انجام شده است.

معتمدزادگان گردش مالی پارک  را ۲۰۰ میلیارد تومان طی یک سال عنوان کرد و با اشاره به اینکه هدف این مجموعه آشایی با مسائل تجاری‌سازی است، خاطرنشان کرد: با وجود مشکلات در بخش صنعت و دانشگاه  سعی در برقراری ارتباط مناسب با آنها وجود دارد و سالانه در این مکان  ۲۰۰ اختراع مورد ارزیابی قرار می گیرد.

وی با بیان اینکه در مازندران ۲۲ شهرستان وجود دارد و ظرفیت این پارک‌ها فراوان است، اظهار کرد: به میزان یک میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان بدهی برای ساخت این مرکز ایجاد شده است.

رئیس پارک‌ علمی فناوری مازندران با اشاره به اینکه بزرگترین انجمن حوزه پارک آی اَسک است، ابراز امیدواری کرد: باید روند توسعه پارک های علمی فناوری در مازندران سرعت یابد.

معتمدزادگان از صادرات ۵ میلیون دلاری از طریق پارک ها خبر داد و افزود: تامین زمین برای احداث پارک ها یکی از معضلاتی است که نیاز به حمایت جدی وزارت علوم در این امر دارد.ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید