کد خبر: ۸۹۷۲
۲۰:۵۰ - ۱۳۹۶/۲/۱۸

چالوس رتبه چهارم مسابقات ملی آزمایشگاهی زیست شناسی را کسب کرد

چالوس رتبه چهارم مسابقات ملی آزمایشگاهی زیست شناسی را کسب کرد

رییس آموزش و پرورش چالوس گفت: رتبه چهارم کشور در مسابقات آزمایشگاهی زیست شناسی از سوی دانش اموزان چالوسی حاصل شده است

به گزارش پایگاه خبری مارلیک نیوز به نقل از ایسنا، سلیمان عبداللهی در آیین تجلیل از بازنشستگان و فرهنگیان نمونه چالوس که در مجموعه شهید رسولی برگزار شد با بیان اینکه تربیت یک ملت به فرهنگ صحیح بستگی دارد،اظهار کرد:تعلیم و تربیت موجب ساختن فرهنگ مستقل اسلامی می شود.

وی افزود: جوانانی که در دستگاه تعلیم و تربیت آموزش می بینند و تربیت می شوند همانهایی هستند که در آیند مقررات کشور به دست آنها است.

رییس آموزش و پرورش چالوس با بیان اینکه دستاوردی بزرگتر از دستاورد آموزش و پرورش وجود ندارد، تصریح کرد: اگر خواهان رشد فرهنگ در جامعه هستیم باید سرمایه گذاری ها به آموزش و پرورش معطوف شود.

عبداللهی از آموزش و پرورش به عنوان مهم ترین منبع مولد سرمایه فرهنگی و ارتقای سرمایه اجتماعی و زمینه ساز توسعه همه جانبه و پایدار یاد کرد و گفت: اگر آموزش و پرورش فعال باشد موجب شادابی و رشد می شود که می توان آن را در منطقه لمس کرد، در غیر این صورت بر روی دیگر نهادها و مردم اثرگذاری معکوس دارد.

وی آموزش و پرورش را عامل اصلی توسعه در ابعاد مختلف در هر جامعه دانست و متذکر شد: آنچه در اسلام تعلیم و تربیت را برجسته کرده است تولید فکر و رشد انسان است که در این زمینه دو نهاد خانواده و مدرسه دخالت مستقیم دارند.

این مسئول با بیان اینکه معلم در سند تحول بنیادی به عنوان عنصر اصلی تربیت تعیین شده است،تاکید کرد: فرایند تعلیم و تربیت از جمله تغییر در دانش در راستای سند تحول بنیادین است.

عبداللهی بر مساعدت و همکاری همه مردم با آموزش و پرورش در راستای اجرای برنامه ها تاکید کرد و گفت:اقتدار و سربلندی آموزش و پرورش موجب اقتدار و سربلندی نظام اسلامی است.

وی به موفقیت های آموزش و پرورش چالوس طی سه سال گذشته اشاره کرد و یادآور شد: رتبه هفتم قبولی کنکور در سال ۹۵، رتبه چهارم کشور در مسابقات آزمایشگاهی زیست شناسی، رتبه نخست کشوری توسط یکی از دانش آموزان در مسابقه سخنرانی، رتبه ششم المپیاد علمی کشور، مدال طلا المپیاد شیمی کشور، رتبه دوم و سوم مقالات ریاضی و علوم اجتماعی در قالب روش تدریس و جشنواره الگوهای برتر تدریس از جمله بخشی از این موفقیت ها است.ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید