کد خبر: ۸۹۸۸
۲۱:۱ - ۱۳۹۶/۲/۲۰

ایجاد ۱۷۰ هزار شغل در بخش گردشگری و صنایع دستی طی برنامه ششم توسعه
مدیر کل حقوقی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور خبرداد

ایجاد ۱۷۰ هزار شغل در بخش گردشگری و صنایع دستی طی برنامه ششم توسعه

مدیر کل حقوقی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور از ایجاد ۱۷۰ هزار شغل در بخش گردشگری و صنایع دستی طی برنامه ششم توسعه خبرداد

به گزارش پایگاه خبری مارلیک نیوز به نقل از ایسنا، مرتضی شکوهی در هفتمین جشنواره ملی بهار نارنج در رامسر گفت:  فرهنگ ایجاد جشنواره بهارنارنج در کشور گسترش پیدا کرده و به صورت یک پدیده ملی مورد اقبال عمومی قرار گرفته است.

وی تصریح کرد:جشنواره بهار نارنج ابعاد مختلفی دارد و در برنامه ریزی ها باید به آن توجه ویژه شود و سازمان میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری باید به این بر نامه ها بپردازد.

شکوهی با اشاره به اینکه پس از امضای برجام دنیا کمی با ما مهربان تر شده و گردشگران و توریست های خارجی به کشور ما ورود بیشتری دارند و ۱۲ درصد رشد گردشگر در کشور ثبت شده است، عنوان کرد: با افزایش ورود گردشگر به کشور باید زیرساخت های گردشگری فراهم شود.

مدیر کل حقوقی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور اظهار کرد: برگزاری نمایشگاه صنایع دستی به رونق صنایع دستی در کشور کمک می کند و صنایع دستی برای ایجاد اشتغال و گردشگری فرصت ایده آلی است که باید به آن توجه شود.

وی گفت: برداشت یک و نیم میلیارد دلار از صندوق ذخیره جهت پرداخت تسهیلات ارزان قیمت برای توسعه اشتغال روستایی یکی از اقدامات خوب دولت تدبیر و امید است و گردشگری روستایی و صنایع دستی بصورت ویژه در این برنامه دیده شده است‌‌.

شکوهی افزود: میراث فرهنگی استان مازندران اهتمام بیشتری داشته باشد تا تسهیلات بیشتری برای منطقه جذب شود و با مردم غرب مازندران مهربان تر باشند و زمانی که برای انجام کارهای شان به مرکز استان مراجعه می کنند در جهت انجام کار تعجیل کنند‌.

وی افزود: دولت امکانات خوبی فراهم کرده و مسئولان باید از تسهیلات و امکانات به نفع مردم استفاده کنند.

مدیر کل حقوقی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور تصریح کرد: سازمان میراث فرهنگی در برنامه ششم پذیرفت ۱۷۰ هزار شغل ایجاد کند که نشان دهنده ظرفیت بالای صنعت گردشگری و صنایع دستی است.

شکوهی تصریح کرد: در بخش صنعت اگر بخواهند یک شغل پایدار ایجاد کنند بیش از ۳۰۰ میلیون تومان سرمایه گذاری است ولی در گردشگری با ۴۰ میلیون تومان امکان ایجاد یک شغل پایدار وجود دارد.

وی گفت: رامسر از ظرفیت گردشگری جهت توسعه اشتغال استفاده کند و دولت تسهیلات ارزان قیمت در اختیار افراد قرار می دهد.ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید