کد خبر: ۹۰۳۳
۱۸:۴۴ - ۱۳۹۶/۳/۱

برگزاری کارگاه طراحی
رئیس بیمارستان روحانی بابل خبرداد

برگزاری کارگاه طراحی"زایمان پوستر" بابل

برای نخستین بار در کشور کارگاه طراحی"زایمان پوستر" در بیمارستان روحانی بابل برگزار شد

به گزارش پایگاه خبری مارلیک نیوز به نقل از ایسنا، محمود صادقی رئیس بیمارستان روحانی اظهار کرد: بسته ترویج زایمان طبیعی، از مهم‌ترین بسته‌های حمایتی طرح تحول نظام سلامت است که به ارتقای شاخص‌های سلامت مادران و نوزادان کمک می‌کند که در راستای افزایش رضایت‌مندی مردم در بهره‌مندی از خدمات بهداشتی و درمانی با استفاده از بودجه دولتی و با هدف بهبود کیفیت خدمات در حال اجرا است.

وی از افزایش مراجعه کنندگان با اجرای طرح تحول سلامت خبر داد و تصریح کرد: هدف دولت ارائه خدمات مطلوب مراکز درمانی از نظر کمی، کیفی و دستیابی به این مهم است.

رئیس بیمارستان روحانی بابل خاطرنشان کرد: ترویج زایمان طبیعی در راستای اهداف طرح تحول نظام سلامت و کاهش آمار زایمان سزارین با فراهم سازی بسترهای آن محقق می‌شود.

صادقی گفت: باید برای کاهش آمار سزارین و افزایش زایمان طبیعی در طبقات مختلف جامعه به فرهنگ سازی و مشاوره های درست پرداخت تا زنان باردار از مزایای زایمان طبیعی بیشتر اطلاع پیدا کنند.

وی افزود: کارگاه طراحی"زایمان پوستر" برای نخستین بار در کشور با حضور طراحان و گرافیست های برتر استان مازندران در بیمارستان روحانی برگزار شد که به عنوان طرحی نو در راستای ترویج زایمان طبیعی بود.

رئیس بیمارستان روحانی بابل اظهار کرد: این کارگاه عملی با حضور 27 دانشجو و طراحان برتر دانشگاه های الزهرا(س) و امام صادق(ع) بابل و قدسیه ساری به مدت 2 روز در روزهای 30 و 31 اردیبهشت 96 برگزار شد.

این مسئول افزود: آثار برتر با حضور در نمایشگاه، داوری و تقدیر می‌شود.

عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی بابل گفت: رایگان شدن تعرفه زایمان طبیعی، اجرای طرح پزشک مقیم رشته‌های داخلی، بیهوشی و زنان، رایگان شدن تعرفه کلاس‌های آمادگی برای زایمان و خوشایند سازی و نوسازی بلوک زایمان، خرید تجهیزات مورد نیاز، انجام مراقبت‌های پیش و حین بارداری، برگزاری کلاس‌های آمادگی برای زایمان از جمله برنامه‌های بسته ترویج زایمان طبیعی طرح تحول نظام سلامت در این مرکز بوده است.

صادقی تصریح کرد: کلاس‌های آمادگی برای زایمان فیزیولوژیک زایمان طبیعی در کنار همراه آموزش دیده به صورت کامل رایگان در روزهای زوج شیفت صبح و روز یکشنبه شیفت عصر برگزار می شود که همشهریان و مازندرانی می‌توانند در طی 8 جلسه از این کلاس‌ها بهره مند گردند.

وی خاطرنشان کرد: انجام زایمان طبیعی در این مرکز به صورت رایگان انجام می شود و همچنین مادران باردار می توانند از روش های تسکین درد زایمان دارویی بی حسی اپیدورال و بی دردی غیر دارویی در این مرکز بهره مند شوند.

صادقی همچنین از امکان زایمان طبیعی بعد از سزارین در زایمان قبلی خبر داد و گفت: مادرانی که در زایمان قبلی خود سزارین انجام دادند می توانند با نظر و مشورت پزشک معالج خود زایمان طبیعی را انتخاب کنند و از مزایای این روش بهره مند شوند.

وی افزود: مادران باردار اگر ذهن خود را بر روی فواید زایمان طبیعی متمرکز کنند و بر فواید آن آگاهی کامل داشته باشند، می توانند با اعتماد به نفس زایمان طبیعی ایمن و موفقی را با خاطره‌ای خوش به پایان برسانند.ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید