کد خبر: ۹۰۳۹
۲۰:۵۹ - ۱۳۹۶/۳/۲

کشت گل محمدی، آغاز فرصت جدید شغلی در بهشهر

کشت گل محمدی، آغاز فرصت جدید شغلی در بهشهر

مالک باغ گل محمدی در روستای جیربند منطقه عشرستاق هزارجریب بهشهر گفت: می توان با احداث باغ های متعدد گل محمدی و گسترش گلاب گیری؛ منطقه هزارجریب را به قمصر دوم ایران تبدیل کرد و همچنین از این ظرفیت برای جذب توریسم و توسعه گردشگری روستایی بهره جست

به گزارش پایگاه خبری مارلیک نیوز به نقل از ایسنا، دو سال است که در روستای جیربند منطقه عشرستاق هزارجریب بهشهر در فصل بهار، عطر گل محمدی فضای روستای را پر می کند و این عطر دل انگیز همراه با صدای بلبلان و چشمه ساران، چشم و گوش هر بیننده ای را می نوازد و برای بومیان و مسافران شادی آور و روح بخش است.

احمد احمدی مالک باغ گل محمدی در روستای جیربند منطقه عشرستاق هزارجریب بهشهر در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: منطقه هزارجریب به دلیل شرایط آب و هوایی مساعد و پوشش گیاهی وسیع محل خوبی برای پرورش انواع گل ها است و می توان از این ظرفیت برای اشتغال زایی بهره جست.

وی افزود: منطقه هزارجریب بهشهر رویشگاه طبیعی و محل پرورش انواع گونه های متنوع گیاهان دارویی مانند گل گاو زبان، رازیانه، شیرین بیان، آویشن، پونه، کاسنی، بنفشه، سنبل الطیب، گزنه، بابونه، کاکوتی و ده ها گیاه دارویی دیگر است.

احمدی خاطرنشان کرد: ۴ سال پیش در یک قطعه زمین بایر و لم یزرع و شیب دار به مساحت یک هکتار در روستای جیربند منطقه عشرستاق هزارجریب بهشهر، با اجرای آبیاری قطره ای و حاصلخیز کردن زمین، نهال های گل محمدی را کاشته و نخستین باغ گل محمدی منطقه هزارجریب را احداث کردم.

مالک باغ گل محمدی در روستای جیربند منطقه عشرستاق هزارجریب بهشهر گفت: از سال گذشته گلاب گیری در این باغ آغاز شد و در سال جاری برای دومین سال از نیمه اردیبهشت کارگران در حال برداشت گل محمدی و تولید گلاب هستند.

احمدی با بیان اینکه در باغ گل محمدی عشرستاق تعداد ۵ کارگر ثابت و ۱۰ کارگر متغیر مشغول به کار هستند، اظهار کرد: با هدف ترویج کاشت گل محمدی در منطقه هزارجریب، بالغ بر ۱۳ هزار نهال گل محمدی خزانه شده در مجاورت باغ گل محمدی روستای جیربند احداث کردم و این نهال ها به فروش می رسد تا موجب گسترش باغ های گل محمدی و اشتغال زایی شود.

وی تصریح کرد: به دلیل نبود اشتغال در روستاها بسیاری از روستاییان به شهرها مهاجرت کرند و به همین دلیل هدف از ایجاد باغ گل محمدی در منطقه عشرستاق فراهم کردن فرصت اشتغال در منطقه هزارجریب و بازگشت روستاییان از شهر به روستا بود.

مالک باغ گل محمدی در روستای جیربند منطقه عشرستاق هزارجریب بهشهر در پایان خاطرنشان کرد: می توان با احداث باغ های متعدد گل محمدی و گسترش گلاب گیری؛ منطقه هزارجریب را به قمصر دوم ایران تبدیل کرد و همچنین از این ظرفیت برای جذب توریسم و توسعه گردشگری روستایی بهره جست.ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید