کد خبر: ۹۰۴۶
۲۲:۳۵ - ۱۳۹۶/۳/۷

هدایت باغداران به سمت بیمه؛ انتخابات سالم و امن برگزار شد

هدایت باغداران به سمت بیمه؛ انتخابات سالم و امن برگزار شد

استاندار مازندران، با اشاره به خسارت باغداران در سال گذشته بر سوق‌دهی آنها به سمت بیمه اشاره و بر افزایش کارایی نظام بیمه تأکید کرد

به گزارش پایگاه خبری مارلیک نیوز به نقل از مهر، ربیع فلاح‌جلودار، ظهر شنبه در جلسه شورای اداری استان مازندران، مشارکت ۹۱ درصدی مردم در انتخایات را حماسه‌ای بزرگ برشمرد و افزود: مازندران رتبه دوم مشارکت در انتخابات را در کشور کسب کرده است.

وی افزود: رای بالای مردم به حجت‌الاسلام روحانی در حقیقت مهر تأیید بر عملکرد و شعارهای وی بوده و برای ما مسئولیت سنگینی است که همچنان باید در جهت رفع مشکلات مردم تلاش کنیم.

استاندار مازندران، حضور حدود ۲ میلیون ۲۰۰ هزار نفر را در پای صندوق رای و برگزاری انتخابات امن و سالم را برای مدیران و مسئولان استان افتخار بزرگی برشمرد و افزود: برگزاری انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا هشت شهر استان مازندران به‌صورت الکترونیکی برای اولین‌بار یکی از جلوه‌های زیبای انتخابات این دوره بوده که با موفقیت انجام شد.

فلاح‌جلودار با تأکید بر تلاش مجدانه در سه ماه پایانی این دولت و ادامه برنامه‌ها و سیاست‌ها، گفت: امکان تغییر اعضای دولت وجود دارد که یک امر عادی است و مردم علی‌رغم وجود همه مشکلات و کمبودها، با صعه صدر و با انگیزه الهی پای صندوق رای آمده‌اند و این مشارکت، به حساب شخصی ما نیست، گرچه تلاش‌های همه شما مسئولان مورد توجه است.

استاندار مازندران با بیان اینکه برای انجام برخی کارها نباید زمان را از دست داد، افزود: در پایان سال ۹۵ اعتبارات خوبی آمد و اقدامات خوبی انجام شده و  به طرح‌های نیمه‌تمام سرعت داده شد و همان باید سرعت ادامه یابد و بودجه‌های تملک عمرانی نیز با جدیت پیگیری شود.

وی با اشاره به شروع کار نشاکاران گفت، علی‌رغم کسری بارندگی، وضعیت سدهای استان به نسبت سال‌های قبل بهتر است و آب‌بندان‌ها نیز آب‌گیری شده و باید با یک انسجام، کمبودهایی که می‌توان با مدیریت، هم‌افزایی و پی‌گیری کارها مرتفع کرد را رفع کنیم.

وی با اشاره به سرمای سال ۹۵ و خسارات باغداران، گفت: ما بواسطه محدویت‌هایی که داشته‌ایم؛ نتوانستیم همه نیازهای مردم را برطرف کنیم، اما باید تلاش کنیم مردم به طرف بیمه سوق یابند و بیمه هم کارایی لازم را داشته باشند زیرا برخی پدیده‌ها قابل پیش‌بینی و پیش‌گیری هستند و راهکار دارد و باید کارهای علمی و فنی بیشتری در این زمینه انجام شود.

فلاح‌جلودار با اشاره به شروع ماه رمضان و همچنین ورود مسافران به استان، بر توجه دستگاه‌های اجرایی بر حفظ سیمای استان با توجه به شهدایی که تقدیم دفاع مقدس کرده است، تأکید کرد و افزود: تلاش شود تا این تقدس در سیمای استان بیشتر و بیشتر شود.

استاندار مازندران، به کاهش جرایم در سطح استان اشاره کرد و گفت: در زمینه اجتماعی کارهای خوبی انجام شده و در زمینه کاهش اعتیاد نیز با توجه به محدویت‌های دستگاه‌های دولتی، نیاز به مشارکت مردمی و بخش خصوصی وجود دارد و در رابطه با طلاق نیز، در سال گذشته کار خوبی انجام شده که باید ادامه یابد و راه‌حل‌ها را به آنها نشان دهیم.

وی با تأکید بر تآمین و آماده‌سازی شرایط برای سرمایه‌گذاری در استان، گفت: پنجره واحد تشکیل شده اما در ابتدای راه هستیم و نیاز به تلاش‌های بیشتری در این زمینه وجود دارد تا فرایندهاه کوتاه‌تر و فضا تلطیف شود تا سرعت سرمایه‌گذاری موثرتر گردد.

وی خاطرنشان کرد: در میان مجموعه‌های استان، همدلی و همگرایی و همبستگی بسیار خوبی دارد و باید از این سرمایه اجتماعی بسیار خوب بهره بریم.ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید