کد خبر: ۹۰۴۹
۲۲:۱۲ - ۱۳۹۶/۳/۸

چالش سلیقه گرایی و جناح بندی در مجلس

چالش سلیقه گرایی و جناح بندی در مجلس

نماینده حوزه قائم‌شهر، سوادکوه، جویبار، سیمرغ و سوادکوه‌شمالی گفت: چالش سلیقه گرایی و جناح بندی در مجلس وجود دارد

به گزارش پایگاه خبری مارلیک نیوز به نقل از ایسنا، عبدالله رضیان به مناسبت روز مجلس، اظهار کرد: در کشور قانون های فراوانی وضع شده و اجرای صحیح آن بسیار اهمیت دارد و بر این موضوع نظارت بیشتری باید صورت گیرد.

وی تصریح کرد: اگرچه قانونگذاری در مجلس صورت می گیرد اما در اجرا دچار چالش هایی است و در آن باید نظارت بیشتری صورت گیرد.

نماینده حوزه قائم‌شهر، سوادکوه، جویبار، سیمرغ و سوادکوه‌شمالی افزود: قوانین تکراری باید برداشته شود و کسانی که قانون گذار هستند باید اطلاعات بیشتری نسبت به قوانین داشته باشند.

رضیان گفت: با توجه به معضلاتی که وجود دارد، اگر جامعه قانونمندی داشته باشیم بخش بیشتری از مشکلات و معضلات حل می شود و پایبندی به آن سعادت جامعه را به همراه می آورد.

وی افزود: فرهنگ احترام به قانون در جامعه دچار چالش هایی است و این قانونمندی نیاز به فرهنگ سازی دارد.

نماینده حوزه قائم‌شهر، سوادکوه، جویبار، سیمرغ و سوادکوه‌شمالی در پاسخ به این پرسش مبنی بر اینکه برخی قانون ها موازی یکدیگرند و امکان حذف آنها وجود ندارد، گفت: چهارچوبی در مجلس وجود دارد و در قسمت معاونت مجلس شاهد اتفاقاتی مثبتی هستیم.

رضیان گفت: در  کمیسیون و مرکز پژوهش ها اقدامات خوبی انجام شده و تلاش در بررسی قوانین را به درستی انجام می دهند و نواقصی که در آن ارایه شده  در صحن مجلس به تصویب می رسد و به شورای نگهبان نیز ارایه می شود.

وی افزود: ایراداتی نیز  وجود دارد و در این راستا  باید در مرکز پژوهش ها از متخصصان و اساتید استفاده شود و این ظرفیت ها در کنار مجلس کمک کننده است.

نماینده حوزه قائم‌شهر، سوادکوه، جویبار، سیمرغ و سوادکوه‌شمالی با اشاره به جایگاه فعلی مجلس، اظهار کرد: جایگاه فعلی مجلس قانون گذاری و تثبییت حاکمتی است و متاسفانه چالش های سلیقه گرایی و جناح بندی در آن وجود دارد.

وی با بیان  اینکه در ایران حزب نداشته اما کارکرد چانه زنی ها موجب می شود تا عملکرد مجلس در تاثیر قرار بگیرد تاکید کرد: به همین دلیل این جایگاه نمود واقعی پیدا نمی کند و دچار ضعف می شود.ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید