کد خبر: ۹۰۶۶
۱۹:۳ - ۱۳۹۶/۳/۳۱

کلنگ زنی سد لاستیکی در انتهای حوزه آبریز هراز

کلنگ زنی سد لاستیکی در انتهای حوزه آبریز هراز

با حضور استاندار مازندران، سد لاستیکی سرخرود محمودآباد در انتهای آبریز رودخانه هراز کلنگ زنی شد

به گزارش پایگاه خبری مارلیک نیوز به نقل از ایسنا، استاندار مازندران در مراسم کلنگ زنی سد لاستیکی سرخرود محمودآباد از اعتبار ۹ میلیارد تومانی برای احداث و بهره برداری سد لاستیکی بخش سرخرود محمودآباد خبر داد و گفت: کشاورزان اساس و محور فعالیت در استان در بخش کشاورزی هستند و احداث این سد حداقل های مردم این منطقه بوده و به بحث اشتغال و درآمد کشاورزان کمک خواهد کرد.

ربیع فلاح افزود: مازندران باید هر چه زودتر مشکلات آب و خاکی اش را حل کرده و برای بهتر شدن و خودکفایی در بخش آب شرب و آب های کشاورزی تلاش کرد.

استاندار مازندران با تاکید بر اینکه با دانش بومی مردم منطقه می توانیم حداکثر بهره برداری را از واحد سد احداثی داشته باشیم، اظهار کرد: زمان اجرای طرح را باید به حداقل رساند و این کار با همت مردم و دانش بومی میسر خواهد شد.

فلاح خاطرنشان کرد: زمان اجرای این طرح ۱۸ ماه بوده و ما با تمام توان و بودجه ای که دراختیار استان وجود دارد، حداقل زمان را  ۶ ماه کمتر کرده تا زودتر به نتیجه مطلوب برسیم.

وی با اشاره به اینکه مازندران به عنوان قطب کشاورزی کشور شمرده می شود، عنوان کرد: دولت باید به این استان در زمینه تجهیز و نوسازی اراضی و مکانیزه کردن کشاورزی کمک و حمایت کند.

این مسئول در پایان گفت: باید در بحث واردات و صادرات برنج و فروش آن بیشتر تمرکز کرده تا با هزینه تمام شده کشاورزان هماهنگ شده و به یک قیمت مطلوب برسیم.ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید