کد خبر: ۹۰۸۲
۲۰:۰ - ۱۳۹۶/۵/۱۶

خطوط اعتباری با بانک های روسیه، ارمنستان و عراق راه اندازی می شود
رئیس گروه کارشناسی تامین مالی بین الملل بانک توسعه صادرات ایران

خطوط اعتباری با بانک های روسیه، ارمنستان و عراق راه اندازی می شود

رئیس گروه کارشناسی تامین مالی بین الملل بانک توسعه صادرات ایران از راه اندازی خطوط اعتباری با بانک های روسیه، ارمنستان و عراق خبر داد

به گزارش پایگاه خبری مارلیک نیوز به نقل از ایسنا، داریوش یوسفی در نشست تخصصی آشنایی با خدمات بانک توسعه صادرات ایران در هتل بادله ساری اظهار کرد: ۱۲۰ کارگزاری بانک توسعه صادرات ایران در کشورهای مختلف دنیا وجود دارد و اسپانیا، فرانسه، آلمان، ترکیه، روسیه، اتریش، بلژیک، ایتالیا، چین، ژاپن، عراق و عمان جز کارگزاری فعال این بانک به شمار می روند.

وی گفت: راه اندازی خطوط اعتباری با بانک های روسیه، ارمنستان و عراق نیز در حال حاضر راه اندازی شده است.

یوسفی خاطرنشان کرد: واردات کالاهای اساسی و مواد و اولیه از جمله دارو از طریق این خط اعتباری ضروری بوده  که این تسهیلات با نرخ چهار درصد است که ۲ درصد آن را این بانک با حمایت دولت ،به مشتریان تخفیف می دهد

وی افزود: از جمله کارهای بانک توسعه صادارات تامین مالی در حوزه صادرات برای کالا و خدمات، سرمایه گذاری در طرح ها و پیمانکاری ها و در حوزه واردات  بوده که از محل منابع بانک و منابع خارجی صورت می گیرد.

به گزارش ایسنا، حبیب احمدی مدیر امور شعب و بازاریابی بانک توسعه صادرات ایران نیز یادآور شد: این بانک با هدف تسهیل و توسعه صادرات غیرنفتی در کشور در ۲۵ سال گذشته تاسیس شده و در پرداخت تسهیلات به صادر کنندگان استان محدودیتی ندارد.

وی با اشاره به این نکته که نرخ سود تسهیلات ریالی در این بانک ۱۶ تا ۱۸ درصد است، گفت: این بانک حمایت ویژه ای از شرکت های صادراتی از جمله شرکت های دانش بنیان به ویژه تخفیف هایی برای نرخ سود تسهیلات در نطرگرفته است.

احمدی افزود: بانک توسعه صادرات همگام با برنامه های اقتصادی دولت در جهت افزایش میزان صادرات غیر نفتی خدمات خود را از جمله با طرح های نرخ سود تسهیلات پایین و همکاری با صندوق توسعه ملی گسترش داده است.

مدیر امور شعب و بازاریابی بانک توسعه صادرات ایران تصریح کرد: تسهیلاتی نیز از محل صندوق توسعه ملی شامل ۲ قرارداد ارزی ۵۰۰ میلیون دلاری و یکصد میلیون یورویی نیز برای پرداخت به شرکت های صادراتی ارائه خواهیم داد.

حامدگر جستانی مدیر بانک توسعه صادرات مازندران نیز در این جلسه یادآور شد: صادر کنندگان مازندران از جمله مشتریان متعهد این بانک هستند و تاکنون هیچ معوقه ای به بانک ندارند.

وی افزود: بانک توسعه و تعاون در استان مازندران هزار و ۲۰۰ میلیارد ریال تسهیلات به فعالان اقتصادی شرکت های صادراتی طی سال ۹۵ رائه داده  این رقم نسبت به سال ۴۰،۹۴درصد رشد داشته استارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید