کد خبر: ۹۰۸۴
۲۰:۱۴ - ۱۳۹۶/۵/۱۶

رسانه ها به کاهش آسیب های اجتماعی کمک کنند

رسانه ها به کاهش آسیب های اجتماعی کمک کنند

معاون اجتماعی پلیس مازندران از رسانه ها خواست به کاهش آسیب های اجتماعی در استان کمک کنند

به گزارش پایگاه خبری مارلیک نیوز به نقل از ایسنا، علیرضا باقری در مراسم تجلیل از خبرنگاران و رسانه های حوزه پلیس مازندران با اشاره به اینکه در آغاز قرن ۲۱ و در هزاره سوم زندگی در جامعه دچاز تغییر و تحول شده است، اظهار کرد: در عرصه تولید اخبار دو وظیفه برای اصحاب رسانه پیش بینی شده است، ارسال سریع اخبار و نیز انتقال واقعیت مهم ترین وظایف رسانه ها در عصر جاری است.

وی با بیان اینکه سرعت انتقال اطلاعات در فضای مجازی شکسته شده است، تصریح کرد: سرعت ارسال اخبار بسیار افزایش یافته و انتشار اخبار به سرعت موجب شده است تا فرصتی جدید فراهم شود.

باقری با تاکید بر اینکه یکی از مشکلاتی که باید در عصر جدید به آن توجه شود افزایش دانش اجتماعی است، افزود: جوانان در عصر جدید درگیر هزاران چالش هستند از این رو وظیفه رسانه ها تاثیرگزار و سنگین است، رسانه ها نیاز به تولید محتوا و تولید دانش در برابر دشمن دارند.

وی با بیان اینکه رسانه ها باید به مسایلی که نظام جمهوری اسلامی به آن مبتلا است بپردازند، افزود: کمک به گسترش سلامت جامعه و گسترش امنیت اجتماعی از وظایف رسانه ها است.

به گزارش ایسنا، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران نیز در این مراسم با اشاره به اینکه حوزه رسانه با انتظامی و امنیت ارتباط خوبی دارد، اظهار کرد: در دنیایی که وارد جنگ نرم شده ایم در حوزه رسانه نیز باید تحولات خوبی در این حوزه صورت گیرد.

احد جاودانی تصریح کرد:  رسانه ها هویت یک‌ملت را معرفی کنند، باید بنیان، ارزش ها و هویت جامعه را مورد هدف قرار دهیم و هنجارهای جامعه ای که علاقه مند هستیم، را مورد هدف قرار دهیمارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید